Hurá prázdniny


Hurá, prázdniny!!!!
Nevím, jak to máte vy, ale já se každoročně touto dobou divím. Pokud máte doma alespoň jednoho školáka, možná jste na tom stejně. Tedy mluvím o škole a o tom, jak nám každý ten školní rok rychle uteče. Není to přece tak dávno, co v září děti usedly do lavic, co si užívaly

 vánoční prázdniny, co nám přinesly pololetní vysvědčení - a v současné době přichází na řadu onen zmiňovaný údiv: jak je to možné, že už je červen a další rok nabývání nových vědomostí je vlastně zase za námi? Děti si užívají školní výlety, společně se fotografují, aby měly památku a po letech si mohly připomenout tváře svých bývalých spolužáků. A najednou je tu pro školáky ten nejvýznamnější den, na který se těšili už od 1. září: konec školního roku! Konec školního roku je tím významnější, čím je dítko školou povinné menší. Pro některé je konec školního roku vlastně teprve přípravou na jeho začátek: budoucím prvňáčkům pomalu začínáme pořizovat leckdy poslední kousky do školní „výbavičky“, protože aktovku a penál většinou už děti našly pod stromečkem. Pro rodiče prvňáčků a prvňáčky samotné pak přinese letošní 28. červen první velké vysvědčení a tudíž prožijí stejně slavnostní den jako vstup do školy. Většinou se žáčci za svoji snahu ve škole dočkají i odměny od rodičů a třeba i prarodičů - čeká na ně návštěva cukrárny nebo pěkný dárek.
Po náročném školním roce, který byl pro nás všechny svým způsobem nový a výjimečný (od září 2012 se jmenujeme jinak a fungujeme společně s Montessori mateřskou školou) jsem už tak unavená, že nemám sílu na to, abych vyjmenovávala události, které máme více či méně úspěšně za sebou. Jedno si ale neodpustím. Na konci školního roku proběhlo hodně medializované plošné testování žáků 5. ročníků. Nám testování zas až tak nevadí, naopak ho vnímáme jako zpětnou vazbu a možnost porovnání kvality vzdělávání na naší škole. Žáci byli testování z matematiky, českého jazyka a anglického jazyka. To, jak dopadli ve srovnání s celorepublikovým průměrem, nás velice těší, jsme na své žáky hrdi a k výsledkům jim blahopřejeme. Tabulky 
Poslední den školy, poslední zvonění, poslední kytička nebo dárek předaný paní učitelce, radost nebo zklamání z vysvědčení.... Někteří školáci budou ještě pokračovat dál ve školní docházce na základních školách, některé bude čekat v budoucnu střední škola nebo učební obor nebo dokonce škola vysoká. Pro některé je to poslední den na jejich škole; po něm "krok do neznáma". Všem bez rozdílu ale začínají prázdniny. Je konec školního roku, nastává onen dlouho očekávaný čas dvou měsíců bez školních povinností. Čas sladkého nicnedělání a rán bez budíku. Čas cestování a dovolených, čas brigád, čas prvních lásek - čas, který všem tak rychle uteče….
Děkuji všem pedagogům i nepedagogům základní i mateřské školy za celoroční poctivou a obětavou práci a přeji i jim pohodovou dovolenou.
Děkuji všem rodičům a přátelům školy za spolupráci, které si velmi vážíme, a těšíme se na další ve školním roce 2013/2014. Radomila Zelená, ředitelka školy.

Vítejte,

Uživatelské jméno:

Heslo:


Pamatuj si mě

[ ]
[ ]
[ ]


Vedlejší menuPlánované události

Žádné plánované události

Datum / Čas

 


Kde nás najdeteNovinky pro 2024

PoÚtStČtPaSoNe
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
 


Hledat ZŠ PodbřezíNávštěvnost

TOPlist


Vygenerováno za:0.0450 sec,0.0034 z toho dotazů.